Trener Personalny Świdnica

JAK ZOSTAĆ STRAŻAKIEM?

Zawód strażaka cieszy się ogromnym zaufaniem społecznym, a młodych ludzi chętnych do służby nie brakuje. To powoduje, że konkurencja w naborach jest duża, a testy sprawnościowe wyśrubowane.

Generalnie mamy trzy ścieżki naboru do Państwowej Straży Pożarnej:
– szkoła oficerska (Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie)
– szkoła aspirancka (Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie, Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu, Centralna Szkoła PSP w Częstochowie)
– nabór „z ulicy” (Komendy Miejskie i Komendy Powiatowe w całej Polsce).

Niezależnie od wybranej ścieżki mamy do czynienia z tym samym testem sprawności:

– Bieg po kopercie
– Podciąganie na drążku
– Beep test

Test stanowi wyzwanie nawet dla osób, które regularnie uprawiają sport. Należy nastawić się na trening funkcjonalny – typowo pod konkurencje, z którymi zmierzymy się na teście sprawności. Jeśli ktoś od szkolnych czasów nie miał do czynienia z aktywnością fizyczną musi liczyć się z tym, że przygotowania do naboru potrwają dłużej.

Fundamentalne znaczenie w przygotowaniach do naboru do straży pożarnej ma specjalistyczny plan treningowy. Taki plan treningowy łączy w sobie elementy wytrzymałości, szybkości i siły. Gotowe plany znalezione w Internecie często okazują się nieodpowiednie, a czas poświęcony na ich wykonanie okazuje się czasem zmarnowanym.

Jeżeli chcesz przygotować się w optymalny sposób do naboru do straży pożarnej i zaliczyć testy sprawnościowe (bieg po kopercie, podciąganie na drążku, beep test), skontaktuj się ze mną.

Shopping Cart